XXX Niedziela zwykła 24.10.2021

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
  3. W liturgii kościoła:

w czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – jest to  dzień imienin Metropolity Gdańskiego Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, pamiętajmy o nim w modlitwie.

  1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.

Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

  1. W związku ze wzrostem zachorowań związanych z epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
  2. W zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
  3. Dzisiaj przypada 6 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi
  4. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku prosił o przekazanie informacji, że w okresie Wszystkich Świętych zostaną uruchomione dodatkowe autobusy i tramwaje dowożące na gdańskie cmentarze. Szczegóły na plakatach i ulotkach.  
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  6. Życzymy wszystkim zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ