XXIX Niedziela zwykła 17.10.2021

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – święto  św. Łukasza Ewangelisty , dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia

we wtorek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki patrona Solidarności

w środę  –  wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera

w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

  1. W środę przypada czwarta  rocznica śmieci śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej honorowego obywatela Miasta Gdańska. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za śp. ks. Bogdanowicza.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
  3. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
  4. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie okazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W minioną niedzielę w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 2760zł na stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać. 
  5. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.

Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych 2 listopada o godz. 18.00.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

  1. Członkowie wspólnoty Męski Różaniec organizują dzisiaj w Gdańsku Procesję Różańcową. Rozpocznie się ona o godz. 13.30 w Bazylice św. Brygidy i przejdzie ulicami starego miasta to Bazyliki Mariackiej, gdzie na zakończenie ok godz. 14.20 przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału we wspólnej procesji i modlitwie różańcowej.
  2. W związku ze wzrostem zachorowań związanych z epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Cezarego Niedziółki l.63 wieloletniego zastępcy dyrektora i kierownika literackiego Teatru Wybrzeże. Dobry Jezu …

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ