XXVIII Niedziela zwykła 10.10.2021

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy po raz dwudziesty Dzień Papieski związany z osobą papieża Polaka św. Jana Pawła II. Przed kościołami całej Polski wolontariusze zbierają datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta przyznaje stypendia zdolnej pochodzącej z niezamożnych środowisk młodzieży. Za wszelkie wsparcie bardzo dziękujemy.
  3. W liturgii kościoła:

w środę  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana 

w czwartek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia. 

w piątek  wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła

w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 roku kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na następcę św. Piotra – Polaka, który przyjął imię Jan Paweł II.

  1. W środę 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
  2. W październiku zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe. Różaniec codziennie o godz. 17.30.
  3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy wyjściu z bazyliki. Zgodnie z tradycją tej parafii będziemy modlić się za tych zmarłych modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
  4. Polecamy obejrzenie wystawy zdjęć ze spotkania gdańszczan z kardynałem Wyszyńskim w maju 1966 . Natomiast dzisiaj po Mszy o godz. 12.00 w Sali multimedialnej zlokalizowanej obok ul Podkramarskiej, odbędzie się pokaz 20 minutowego filmu pt. „Mój Milenijny Gdański Maj”. Jest to relacja naszego parafianina Wacława Szulca, świadka tamtego spotkania z bł. Prymasem Tysiąclecia. Sala ma tylko 50 miejsc dlatego obowiązuje zasada pierwszeństwa.
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz kwartalnik biblijny Galilea.
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ