XXVII Niedziela Zwykła – 8.10.2023

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii kościoła:
   • w piątek  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
   • w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia.
   • w sobotę  wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła
 1. W piątek 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
 1. W październiku zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe. Różaniec codziennie o godz. 17.30.
 1. Dzisiaj po Mszy o godz. 13.00 w kościele św. Józefa(u ojców oblatów) wyruszy  procesja różańcowa, która przejdzie ulicami Gdańska do Kościoła św. apostołów Piotra i Pawła . Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. W najbliższą sobotę 14 października o godz. 8.30 wyjazd na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie. Autokar stać będzie przy poczcie na ul. Szerokiej.
 1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy wyjściu z bazyliki. Zgodnie z tradycją tej parafii będziemy modlić się za tych zmarłych modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Małas l. 93 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu ..
 1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ