XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2023

 1. Witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 • w środę  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – jest to dzień imienin papieża Franciszka, pamiętajmy o Ojcu św.  w naszych modlitwach
 • w czwartek   wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
 • w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca.  Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Nabożeństwo pierwszopiatkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy.
 1. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
 1. W sobotę w święto Matki Bożej Różańcowej Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji żywych członków Wspólnoty Żywego Różańca o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla nich. W naszej parafii działa i modli się siedem róż różańcowych
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. W przyszłą niedzielę 8 października po Mszy o godz. 13.00 w kościele św. Józefa(u ojców oblatów) wyruszy  procesja różańcowa, która przejdzie ulicami Gdańska do Kościoła św. apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                                  

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ