XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
 1. W liturgii kościoła:
 • w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza –jest to  dzień imienin Metropolity Gdańskiego Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, pamiętajmy o nim w modlitwie.
 1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.
  Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy wyjściu z bazyliki.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 1. W zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
 1. We worek przypada 8 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi  diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi.
 1. W dzień papieski wolontariusze z Akcji Katolickiej, którym bardzo dziękuję zebrali do puszek na stypendia dla młodzieży z niezamożnych środowisk 2 629 zł. Bóg zapłać
 1. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku prosił o przekazanie informacji, że w okresie Wszystkich Świętych zostaną uruchomione dodatkowe autobusy i tramwaje dowożące na gdańskie cmentarze. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Życzymy wszystkim zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ