XV Niedziela Zwykła – 16.7.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii Kościoła:
  • w dniu dzisiejszym – wspomnienie  Matki Boskiej Szkaplerznej.  U ojców Karmelitów w kościele św. Katarzyny dzisiaj o godz. 18.00 uroczystości odpustowe z nałożeniem szkaplerza.
  • we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
  • w czwartek –  wspomnienie bł. Czesława
  • w sobotę  – święto św. Marii Magdaleny
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.
 1. W przyszłą niedzielę 23 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich piekarzy i cukierników w ramach obchodzonego w tym dniu w Gdańsku Święta Chleba. Po Mszy św. starsi cechu rozdawać będą pieczywo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Msze św. w dni powszednie w bazylice o godz. 8.00 i 19.00.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy królewskiej.
 1. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w letnich wykładach „Jarmarczne gadanie, czyli rozmowy o życiu”, które odbędą się w soboty: 22 lipca do 12 sierpnia o godz. 18.00 w sali multimedialnej przy naszej bazylice (wejście od ulicy Św. Ducha).  Wykładowcami będą: dr Adam Jeszka filozof i teolog, siostra Barbara Radzimińska – Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, Ewa Liegman – działaczka społeczna prezes hospicjum dla dzieci, Kinga Grom – terapeutka, cooch chrześcijański, mówca motywacyjny.  Wstęp wolny.
 1. Parafia nasza organizuje autokarową pielgrzymkę do Wilna, Trok i Ponar w terminie 23-26 sierpnia br. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Adama.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ