XIV Niedziela Zwykła – 9.7.2023

 1. Bardzo serdecznie witam wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone pamiątkowe certyfikaty osobom, które ufundowały złote gwiazdy – cegiełki w ramach akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej – pokolenia dla bazyliki. Bardzo dziękuję wszystkim donatorom za okazywane wsparcie.
 1. W liturgii Kościoła:
  • we wtorek święto św. Benedykta opata, patrona Europy
  • w środę  wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu  męczennika
  • w czwartek  wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę  wspomnienie św. Bonawentury doktora kościoła
 1. W czwartek zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.30.
 1. W dni powszednie Msze św. w Bazylice odprawiane są o godz. 8.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w Bazylice codziennie przed każda Mszą św.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.
  • Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.
 1. Parafia nasza organizuje autokarową pielgrzymkę do Wilna, Trok i Ponar w terminie 23-26 sierpnia br. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.Informacje i zapisy u ks. Adama.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Niedałtowskiej 96 z ul. Świętego Ducha.
  Dobry Jezu …

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ