XVI Niedziela Zwykła – 23.7.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W dniu dzisiejszym w ramach Jarmarku św. Dominika już po raz 28 odbywa się w Gdańsku Święto Chleba. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji piekarzy i cukierników. Niech Bóg za przyczyną św. Klemensa Hofbauera patrona piekarzy i cukierników udziela im potrzebnych łask.
 1. W liturgii kościoła:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Kingi dziewicy
  • we wtorek wspomnienie św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa
  • w środę wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
 1. W piątek o godz. 6.30 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie 41 Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe informacje o organizacji pielgrzymki oraz o zapisach na stronie internetowej pielgrzymki.
 1. W przyszłą niedzielę, w przededniu 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich którzy zginęli w czasie Powstania Warszawskiego a także za żyjących powstańców.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.
 1. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w letnich wykładach i koncertach „Jarmarczne gadanie, czyli rozmowy o życiu”, które odbędą się w soboty: 29 lipca, 5 i 12 sierpnia o godz. 18.00 w sali multimedialnej przy naszej bazylice (wejście od ulicy Św. Ducha).  Szczegółowe informacje na FB Bazyliki Mariackiej.  Wstęp wolny.
 1. Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Tadeusza Oleszkiewicza l. 93 i śp. Dariusza Oleszkiewicza l. 64 . Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy zdrowia oraz błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ