1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym na wzgórzu w Gdańsku św. Wojciech o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa z racji archidiecezjalnego dnia odpustu św. Wojciecha patrona naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy w imieniu ks. Arcybiskupa Metropolity.

O godz. 9.00 wyrusza z naszej Bazyliki Piesza pielgrzymka Gdańszczan niosąc ze sobą relikwie św. Wojciecha.

  1. W liturgii Kościoła:

w  poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę  Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży.  

we wtorek –  uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika  Patrona Polski

w sobotę – wspomnienie  św. Pankracego męczennika

w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. Nabożeństwa majowe codziennie w Bazylice o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego odmawiać będziemy modlitwy przypisane nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św.

13 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Jezusa w komunii św. do swego serca. Otoczmy te dzieci i ich rodziny nasza modlitwą.

  1. W przyszłą niedzielę 13 maja rozpoczniemy w Bazylice czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 17.30 aby poprzez wspólną modlitwę różańcową , Mszę św. i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski i miłosierdzia. Serdecznie zapraszam. To pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie połączone będzie z dziękczynieniem, jakie dzieci wraz ze swoimi rodzicami pragną złożyć Jezusowi w rocznicę pierwszej komunii św.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jana Michalak l. 83 z ul. Ogarnej, śp. Zofii Zenka l. 95 z ul. Św. Ducha, i śp. Petera Dittkowskiego l. 70 z Niemiec. Dobry Jezu
  4. Życzę wszystkim miłej niedzieli i Bożego tygodnia.