V Niedziela Wielkanocna 07.05.23

 1. Witam wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek  – uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika, patrona Polski
  • w sobotę – wspomnienie NMP Pani Fatimskiej
 1. Od soboty rozpoczynamy w Bazylice czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 17.30 aby poprzez wspólną modlitwę różańcową , Mszę św. i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski i miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
 1. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy królewskiej.
 1. W przyszłą niedzielę 14 maja na wzgórzu św. Wojciecha  odbędą się centralne uroczystości związane z odpustem św. Wojciecha patrona Gdańska i naszej Archidiecezji.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 z naszej bazyliki wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka Gdańszczan  na Wzgórze św. Wojciecha. Zachęcamy do wzięcia udziału.
  • O godz. 11.30 w Gdańsku św. Wojciechu rozpocznie się procesja z relikwiami a o godz.12.00 zostanie odprawiona na wzgórzu suma odpustowa. Zapraszamy.
 1. W sobotę 13 maja o godz. 12.00 nastąpi uroczyste nadanie imienia skwerowi, który znajduje się obok teatru Wybrzeże pomiędzy ul. Św. Ducha i Szeroką.
  • Na mocy jednomyślnej uchwały Rady Miasta Gdańska skwer ten,  będzie nosił imię Ks. infułata Stanisława Bogdanowicza wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Zapraszamy na te uroczystość.
 1. Polecamy nowy numer Gosia Niedzielnego.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ