V Niedziela Zwykła 4.02.2024

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy
 • we wtorek  wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
 • w sobotę  wspomnienie św. Scholastyki
 1. W dniu dzisiejszym Mszą św. o godz. 11.30 w Katedrze Oliwskiej rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów.  Przez cały tydzień relikwie odwiedzą niektóre parafie Gdańska, Gdyni i Wejherowa. Zakończenie peregrynacji w  sobotę 10 lutego o 12.30 w sanktuarium św. Jana Pawła II na Zaspie. Szczegółowy program znajduje się na stronie archidiecezji.
 1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 1. 7 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Ergo Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne –  ON MOCĄ. W czasie pięciogodzinnej modlitwy uwielbienia wystąpią czołowe zespoły muzyki chrześcijańskiej : Trzecia Godzina Dnia, Mocni w Duchu, Maja Sowińska. Spotkanie organizowane jest pod patronatem arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu na plakatach oraz na stronie onmoca.pl.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy królewskiej.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Andrzeja Trojanowskiego l. 72.
  Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ