VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ten dzień z ustanowienie św. Jana Pawła II od 32 lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. udzielamy sakramentu chorych tym którzy tego pragną i potrzebują. 
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo, a także czas podejmowania ofiar w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek.
 1. W liturgii kościoła:
 • w środę – Popielec. W tym dniu  Msze św. w Bazylice z obrzędem posypania głów popiołem w  o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 • Przypominamy że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły – dotyczy on osób pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Osoby te zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jeden do syta
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 17.00.
 1. Droga Krzyżowa w Bazylice w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00   oraz o godz. 17.00 Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali  oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.30. Prośby i podziękowania, jakie chcielibyśmy skierować w czasie wspólnotowej modlitwy podczas nowenny, proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. W każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej Msza św. w języku angielskim.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                            

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ