IV Niedziela Zwykła 28.01.2024

 1. Witamy  wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 • W dniu dzisiejszym obchodzony jest po raz 71  Światowy Dzień Trędowatych. Na tę straszną chorobę cierpią ludzie w najuboższych rejonach świata. Potrzebują oni naszej pomocy.
 1. W liturgii kościoła:
 • w środę  – wspomnienie św. Jana Bosko
 • w piątek –  święto Ofiarowania Pańskiego nazywane  też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św. dokonamy obrzędu poświecenia świec, które jako gromnice,  towarzyszyć nam mają w czasie modlitwy gdy odczuwamy grożące niebezpieczeństwo a zwłaszcza w godzinie śmierci.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy powierzyć wspólnotowej modlitwie w czasie nowenny proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy królewskiej.
 1. Dzisiejsza niedziela w Polsce jest świętem pomagania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane są środki na leczenie osób chorym na płuca. Wesprzyjmy w miarę możliwości to wielkie dzieło pomocy.
 1. Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie członków Żywego Różańca w Sali na plebanii.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Romana Kosznik l. 73 z ul. Mariackiej. Dobry Jezu ….
 1. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ