Święto Św. Rodziny 26.12.2021

 1. Przeżywamy oktawę świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
 2. Z serca pragnę podziękować za przygotowanie wystroju świątecznego Bazyliki.  Wszystkim  z serca składam staropolskie Bóg zapłać.
 3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

we wtorek– święto Świętych Młodzianków

w piątek  – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Pańskiego 2021

w sobotę  – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

 1. We wtorek w święto Młodzianków Męczenników zapraszamy na Mszę Świętą w intencji obrony ludzkiego życia, którą w bazylice św. Brygidy w Gdańsku odprawi biskup Wiesław Szlachetka o godz. 18.30. Po Mszy Świętej wyruszy procesja do bazyliki Mariackiej, gdzie zostaną odśpiewane suplikacje.
  Będzie też możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 
 2. W piątek, w ostatni dzień roku 2021 zapraszamy  na nabożeństwo dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. dziękczynną na zakończenie roku. Wspólnie odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga  wysławiamy i suplikacje.
 3. W Nowy Rok Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00. 1-go stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W związku z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda odbędzie się tylko u tych rodzin, które na nią zaproszą. Chęć przyjęcia kolędy proszę zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. 
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Roberta Krygier l. 63 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się  Nowym Roku. Niech Matka Boża otacza nas płaszczem swojej miłości. Szczęść Boże.  

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ