IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy ostatnie chwile adwentu aby dobrze przygotować się na święta.
 2. W liturgii kościoła
  • w sobotę – wigilia Bożego Narodzenia – jest to dzień imienin ks. Adama, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  • w przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia Pańskiego
 3. W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem. Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii. W wigilię poranne Msze św. odprawione będą o godz. 6.30 i 7.30. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. Przewodniczyć pasterce będzie ks. biskup Piotr Przyborek.
  • W pierwszy dzień świąt Msze  św. o godz. 9.00, 10.00, 12.00, 18.00.
  • W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. W zakrystii i biurze parafialnym prowadzimy zapisy osób i rodzin, które pragną przyjąć księdza z kolędą. Wizyta duszpasterska odbędzie się u tych rodzin w umówionym wspólnie terminie.  
 6. Parafia nasza przygotowała paczki świąteczne dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Paczki te trafią do potrzebujących w najbliższych dniach. Gdyby ktoś wiedział o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o kontakt w zakrystii.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 8. Polecamy nowy numer Gościa 
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adeli Karczewskiej l. 76 z ul. Ogarnej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. Wszystkim życzymy zdrowych i duchowo owocnych świąt. Szczęść Boże.
 1.  

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ