25 grudnia 2022r Boże Narodzenie

 1. Przeżywamy radość ze świąt Bożego Narodzenia. Witam wszystkich parafian i gości w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza uroczystość zwraca naszą uwagę na wartość i rolę rodziny. Módlmy się i troszczmy o to aby nasze rodziny były mocne wzajemną miłością, niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu otacza nas swoją łaską.
 2. W liturgii kościoła:
  • w poniedziałek – święto św. Szczepana pierwszego męczennika
  • we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • w środę – święto Świętych Młodzianków
  • w piątek  – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  • w sobotę – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Roku Pańskiego 2022
 3. W środę w święto Młodzianków Męczenników zapraszamy na Mszę Świętą w intencji obrony ludzkiego życia, którą w bazylice św. Brygidy w Gdańsku odprawi biskup Wiesław Szlachetka o godz. 18.30. Po Mszy Świętej wyruszy procesja do bazyliki Mariackiej, gdzie zostaną odśpiewane suplikacje.
  Będzie też możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W sobotę , w ostatni dzień roku 2022 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. dziękczynną na zakończenie roku. Wspólnie odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga  wysławiamy i suplikacje.
 5. W Nowy Rok Msze św. odprawiane będą w Bazylice o godz. 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00. 1-go stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 6. W zakrystii i biurze parafialnym prowadzimy zapisy osób i rodzin, które pragną przyjąć księdza z kolędą. Wizyta duszpasterska odbędzie się u tych rodzin w umówionym wspólnie terminie.  
 7. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Longiny Łukaszewicz l. 87 z ul. Św. Ducha oraz śp. Norberta Pawłowskiego l. 92 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
 9. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.  

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ