II Niedziela Adwentu 4.12.2022

 1. Witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.30 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy.
 4. Roraty codziennie w Bazylice o 6.30 . Zapraszamy
 5. W liturgii kościoła:
  • we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek  – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w czwartek zapraszamy na godz. 12.00 na wspólną modlitwę do bazyliki w czasie „Godziny łaski”.  Co to jest „Godzina Łaski” ?  Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem , aby ta Godzina była rozpowszechniona”. Serdecznie zapraszamy.
 7. W zakrystii oraz przy wejściu na wieżę można nabyć opłatek oraz świece Caritas rozprowadzane  w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu,  jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ireny Pawłowskiej l. 92 z ul. Św. Ducha.  Dobry Jezu ….
 10. Wszystkim życzymy zdrowia i Bożego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ