I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 1. Witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 3. W adwencie zapraszamy na roraty. Roraty codziennie w bazylice o godz. 6.30. Proszę przynieść ze sobą tradycyjne lampiony.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki te dostępne będą w zakrystii oraz przy wejściu na wieżę. 
 5. W zakrystii i przy wejściu na wieżę można również nabyć świece Caritas rozprowadzane w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu,  jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży świec Caritas organizuje pomoc dla ubogich dzieci.
 6. W liturgii Kościoła:
  • w środę święto Andrzeja Apostoła
  • w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w tym tygodniu przypadają  – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 7. W poniedziałek w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie odbywa się w innej parafii naszej archidiecezji, przypada kolej na naszą wspólnotę. W tym dniu zapraszam na chwilę modlitwy w intencjach naszej archidiecezji. W dniu adoracji odmówimy wspólnie cztery tajemnice różańca: o godz. 8.00 tajemnice radosne, o godz. 10.00 tajemnice światła, o godz. 12.00 tajemnice bolesne i o godz. 17.30 tajemnice chwalebne. O godz. 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Dzisiaj o godz. 15.30 w salce na plebani spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy zarówno członków wspólnoty, jak i tych którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty modlitewnej.
 9. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Bolesława Polikarpa Pałysa 94  z ul. Szerokiej. Ducha. Dobry Jezu …
 13. Wszystkim  życzymy zdrowia i owocnego przeżywania adwentu. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ