I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To okres w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do pełnienia uczynków pokutnych. Są trzy uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pragnę wszystkich zaprosić do tego aby tegoroczna jałmużna przeznaczona była na pomoc mieszkańcom dotkniętej wojną Ukrainy.  Środki te za pośrednictwem Caritas  trafią do potrzebujących. Przyłączmy się do tej pomocy. Datki na ten cel można składać do skarbony z napisem Jałmużna.
 3. Od środy popielcowej do dzisiaj odbywają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękuję o. Łukaszowi Rosiak z zakonu franciszkańskiego za wygłoszone nauki.
 4. W liturgii kościoła:
  • w sobotę wspomnienie św. Kazimierza królewicza.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Nabożeństwo  pierwszopiatkowe ku czci  NSPJ  w piątek po wieczornej Mszy św. 
  • Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w Bazylice nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dzisiaj naukę pasyjną wygłosi o. Łukasz. Zapraszamy.
 6. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 8.00, o godz. 17.00.
 7. W każdą niedzielę w Kaplicy Królewskiej o godz. 16.00 Msza św. w języku angielskim.
 8. Dzisiaj o godz. 15.30 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 9. W miniona niedzielę na pomoc ofiarą trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 4580 zł. Bóg zapłać. Pieniądze te trafiły na konto Caritas.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Półtoraka l. 66 z ul Św. Ducha oraz śp. Henryka Leżniewicza l. 71 z ul. Cieszyńskiego.  Dobry Jezu ….
 12. Wszystkim życzymy dużo zdrowia i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

PROBOSZCZ  BAZYLIKI  MARIACKIEJ