VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo, a także czas podejmowania ofiar w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek.
 3. W liturgii kościoła:
  1. w środę – Popielec. W tym dniu Msze św. w Bazylice z obrzędem posypania głów popiołem w o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Przypominamy                        że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły – dotyczy on osób pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Osoby te zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jeden do syta.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00. Nauki będzie głosił o. Łukasz – franciszkanin. Serdecznie zapraszamy.
 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 17.00.
 6. Droga Krzyżowa w Bazylice w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Koło Przewodników PTTK po raz kolejny organizuje pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, wydarzenia związane z obchodami międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji zapraszamy w przyszłą niedzielę, po Mszy św. odprawionej o godz. 12.00, na nieodpłatne zwiedzanie naszej Bazyliki wraz z przewodnikiem.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Klaudii Wiolety Erces l. 31 z Wielkiej Brytanii. Dobry Jezu…
 10. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ