II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023

  1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes – to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami głoszącymi ewangelię w różnych zakątkach świata. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają ofiary na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. W piątek Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 8.00 i 17.00.
  6. Od roku przy naszej parafii działa duszpasterstwo anglojęzyczne. W każdą niedzielę w Kaplicy Królewskiej o godz. 16.00 odprawiana jest Msza św. w języku angielskim, a po niej odbywa się wspólne spotkanie w salce. Bardzo dziękuje wszystkim kapłanom i osobom świeckim zaangażowanym w organizację tych spotkań. W modlitewnych spotkaniach bierze udział  kilkadziesiąt osób z różnych stron świata pracujących i mieszkających w Gdańsku.
  7. Dzisiaj o godz. 13.00 w Sali przy Kaplicy Królewskiej odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkanie poprowadzi kapucyn o. Zenon Maszczyk. Zapraszamy również sympatyków.
  8. Dzisiaj o godz. 15.00 w Bazylice św. Brygidy ks. biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszego dekanatu. Wśród osób przyjmujących bierzmowanie jest grupa 10 kandydatów związanych z naszą parafią przygotowanych przez ks. Adama.
  9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ