I Niedziela Adwentu 3.12.2023

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”. W naszej archidiecezji równocześnie rozpoczynamy czas przygotowania do obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia diecezji. 30 grudnia 1925 roku specjalną bullą papież Pius XI ustanowił diecezję gdańską.   Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach rozpoczyna czas duchowego przygotowania.  Do naszej wspólnoty relikwie św. Wojciech przybędą  w poniedziałek 11 grudnia.
 1. W naszej parafii zaczęły się Misje Święte.
 • Duchowym przewodnikiem jest kapucyn o. Marek Metelica. Nabożeństwa z nauką odbywać się będą w niedzielę 3 i 10 grudnia na wszystkich Mszach a w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 i wieczorem na Mszy o godz. 18.00.
 • Codziennie o godz. 15.00 w połączeniu z Koronką do Bożego Miłosierdzia będzie specjalna nauka a po niej ojciec misjonarz będzie posługiwał w konfesjonale do godz. 16.30. Zapraszam do uczestnictwa.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki te dostępne będą w zakrystii oraz przy wejściu na wieżę.
 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy
 • w środę wspomnienie św. Mikołaja
 • w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W tym dniu zapraszamy na godz. 12.00 na wspólną modlitwę  w czasie „Godziny łaski”. Co to jest „Godzina Łaski”? Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem , aby ta Godzina była rozpowszechniona”.
 1. W poniedziałek w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie odbywa się w innej parafii naszej archidiecezji, przypada kolej na naszą wspólnotę. W tym dniu zapraszam na chwilę modlitwy w intencjach naszej archidiecezji. W dniu adoracji odmówimy wspólnie cztery tajemnice różańca: o godz. 8.00 tajemnice radosne, o godz. 10.00 tajemnice światła, o godz. 12.00 tajemnice bolesne i o godz. 17.30 tajemnice chwalebne
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania misji świętych. Szczęść Boże.        

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ