Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Gwiazdy

baner_l11Pokolenia dla Bazyliki

Celem naszej akcji jest pomoc w remoncie  Bazyliki Mariackiej – Korony Gdańska. Liczymy, że  wspólna troska o Bazylikę, tak jak było to przez wieki, tak i dziś, spotka się ze zrozumieniem i wsparciem ze strony wszystkich, którzy chcą, by Bazylika piękniała.

Całe pokolenia gdańszczan nie tylko budowały, ale również troszczyły się o  tą największą w Europie ceglaną świątynię. Po zniszczeniach II Wojny Światowej ogromnym wysiłkiem, na powrót wznoszono Bazylikę Mariacką jako symbol miasta. Było to możliwe dzięki ogromnej  wierze i ofiarności wielu pokoleń.

Bazylika jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem Gdańska, bez odwiedzenia, którego trudno wyobrazić sobie pobyt w Trójmieście. Przybywają do niej turyści i wierni z Polski i całego świata.

Dziś świątynia nosząca dumny tytuł „Korony Gdańska” potrzebuje naszej pomocy.

Każdy z nas może włączyć się w dzieło jej renowacji poprzez donację, której świadectwem  będzie symboliczna Gwiazda-cegiełka zawieszana na sklepieniu najokazalszej świątyni Gdańska.

 

Broszura w języku angielskim

Broszura w języku niemiecki

Broszura w języku polskim

gwiazda_duzaGwiazda-cegiełka to unikatowa forma pomocy dla Bazyliki.
Do czasu zniszczenia Bazyliki w czasie wojny, złocone gwiazdy zdobiły jej sklepienia. Zawieszając na powrót złote gwiazdy, pragniemy nie tylko rozświetlić sklepienie Bazyliki, ale również w ten sposób zebrać środki na jej dalszą renowację.
Każda z Gwiazd przypisana będzie do konkretnej osoby lub instytucji, która zapragnie być Donatorem Gdańskiej Świątyni.
Sprawdźcie Państwo, kto do tej pory wsparł naszą akcję i wybierzcie swoją Gwiazdę.


Jak zostać Donatorem

 1. Wypełnij Formularz Zgłoszeniowy
  1. podaj imię i nazwisko lub nazwę firmy
  2. adres mailowy (potrzebny do otrzymywania powiadomień)
  3. adres pocztowy – kod pocztowy, miejscowość, ulica, numer domu i mieszkania (potrzebny do otrzymania pamiątkowego certyfikatu)
  4. możesz wskazać swoją intencję jednak nie dłuższą niż 50 znaków
  5. wybierz rodzaj gwiazdy
  6. potwierdź zgodę na przetwarzanie danych osobowych (nieobowiązkowo).
   Jeśli nie zaznaczysz potwierdzenia, a wprowadziłeś swoje dane osobowe:
 1. twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w celach marketingowych, w szczególności w celach prowadzenia badań opinii publicznej, promocji, akcji charytatywnych
 2. twoich danych nie będzie na liście donatorów umieszczonych w Internecie, zamieszczony zostanie ANONIM z symbolem gwiazdy,
 3. twoje dane będą wpisane w księgę pamiątkową Bazyliki,
 4. otrzymasz certyfikat pamiątkowy (jeśli wypełniłeś dane pocztowe),
 5. otrzymasz powiadomienia tylko z informacjami o akcji z gwiazdami
 • potwierdź zapoznanie się z regulaminem, na przesyłanie danych drogą elektroniczną., na używanie urządzeń telekomunikacyjnych – (obowiązkowo). Niepotwierdzenie skutkuje usunięciem zgłoszenia.
 • Otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia drogą mailową.
  Potwierdzenie nie czyni Cię Donatorem.
 • Aby zostać Donatorem musisz teraz zrealizować przelew
  1. Elektroniczny
   1. wpisz numer konta bankowego parafii
    74 1160 2202 0000 0000 5171 0754
   2. wpisz nazwę parafii:
    Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku
   3. wpisz w treści: „Gwiazda”, imię i nazwisko, adres mailowy oraz adres pocztowy – kod pocztowy, miejscowość, ulica numer domu i mieszkania, jeśli nie wskazałeś na formularzu swojej intencji teraz możesz ją wpisać, jednak nie dłuższą niż 50 znaków
   4. wprowadź kwotę nie mniejszą niż
    • 1 000 PLN mała gwiazda
    • 3 000 PLN średnia gwiazda
    • 10 000 PLN duża gwiazda
  2. polecenie przelewu wystawione ręcznie
   1. wpisz numer konta bankowego parafii
    74 1160 2202 0000 0000 5171 0754
   2. wpisz nazwę parafii: Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku
   3. wpisz w treści: „Gwiazda”, imię i nazwisko, adres mailowy oraz adres pocztowy – kod pocztowy, miejscowość, ulica numer domu i mieszkania, jeśli nie wskazałeś na formularzu swojej intencji teraz możesz ją wpisać, jednak nie dłuższą niż 50 znaków
   4. wprowadź kwotę nie mniejszą niż
    • 1 000 PLN mała gwiazda
    • 3 000 PLN średnia gwiazd
    • 10 000 PLN duża gwiazda
 • Po potwierdzeniu darowizny na wyciągu bankowym, otrzymasz na adres mailowy bezzwłocznie potwierdzenie otrzymania darowizny lub zostanie wysłane potwierdzenie pocztą, jeśli nie zstał adres mailowy wypełniony na formularzu zgłoszeniowym lub przelewie.
 • Jeśli potwierdziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych to na Twój adres pocztowy Parafia wyśle pamiątkowy „Certyfikat Imienny”, który przesłany zostanie po dokonaniu wpisu z Twoimi danymi do specjalnej księgi pamiątkowej Bazyliki i zamieszczony na dedykowanej Akcji stronie internetowej Parafii. Certyfikat wskazywał będzie miejsce Twojej Gwiazdy na sklepieniu Bazyliki. Zawieszenie Gwiazd odbywać się będzie cyklicznie. Informacja o tym zdarzeniu będzie przekazana Tobie pocztą elektroniczną oraz zamieszczona na stronie internetowej Parafii na co najmniej 7 dni przed zawieszeniem Gwiazdy.
 • Jeśli nie wypełniłeś zgody na przetwarzanie danych osobowych, a wprowadziłeś dane osobowe to na Twój adres pocztowy Parafia wyśle pamiątkowy „Certyfikat Imienny”, który przesłany zostanie po dokonaniu wpisu z Twoimi danymi do specjalnej księgi pamiątkowej Bazyliki i zamieszczony na dedykowanej Akcji stronie internetowej Parafii jako ANONIMOWY z symbolem gwiazdy.
 • Certyfikat wskazywał będzie miejsce Twojej Gwiazdy na sklepieniu Bazyliki.Zawieszenie Gwiazd odbywać się będzie cyklicznie. Informacja o tym zdarzeniu będzie przekazana Tobie pocztą elektroniczną oraz zamieszczona na stronie internetowej Parafii na co najmniej 7 dni przed zawieszeniem.
 • Jeśli nie wypełniłeś zgody na przetwarzanie danych osobowych i nie wprowadziłeś danych osobowych, to nie otrzymasz żadnych powiadomień oraz certyfikatu, a wpis do księgi pamiątkowej będzie wpisany jako ANONIMOWY z symbolem gwiazdy. Taka sama treść pojawi się na liście internetowej Donatorów.
 • Zawieszenie Gwiazd odbywać się będzie cyklicznie. Informacja o tym zdarzeniu będzie zamieszczona na stronie internetowej Parafii, na co najmniej 7 dni przed zawieszeniem.

TPBM_2Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej w Gdańsku  powstało w grudniu 2014 w celu  pomocy parafii w ratowaniu dachu Bazyliki. Patronem duchowym i współzałożycielem Towarzystwa był ówczesny proboszcz ks. prałat Zbigniew Zieliński . Zorganizowaliśmy między innymi w maju 2015 roku koncert Pokolenia  Bazylice Mariackiej.


logo duże - bazylikaParafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku 

Parafia rzymskokatolicka usytuowana w Gdańsku. Należy do dekanatu Gdańsk-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej.

Ustanowienie parafii w 1343. Obecny proboszcz od 29.11.2015 r. ks prałat Ireneusz Bradtke.


piotrowski logoPiotrowski PR to profesjonalne i najnowocześniejsze działania public relations. Wieloletnie doświadczenia członków zespołu w swoich specjalizacjach gwarantują naszym Klientom produkty najwyższej jakości. W naszej pracy łączymy szereg działań, co stwarza Klientom niespotykane możliwości promocji i public relations.

Piotrowski PR to profesjonalne doradztwo PR i komunikacji. Specjalizujemy się w planach komunikacyjnych, prowadzeniu media relations, komunikacji wewnętrznej i kryzysowej. Tworzymy produkcje filmowe i multimedialne oraz prezentacje. Organizowaliśmy konferencje, wydarzenia i gale. Pracowaliśmy dla UEFA EURO 2012, 25-lecia powstania „Solidarności”, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej SA i wielu innych Klientów.

Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu jest dla nas powodem do radości i dumy. Bazylika Mariacka to perła architektury sakralnej, ale przede wszystkim mocno bijące serce naszej katolickiej wspólnoty. Kasa Stefczyka powstała na fundamentach samopomocy, współdziałania w duchu chrześcijańskiej jedności. Od lat wspieramy dzieła ważne dla Polaków. Liczę, że do projektu przyłączą się licznie kolejni darczyńcy i wspólnie osiągniemy cel, nakreślony przez Gospodarzy tej wspaniałej świątyni.

Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka.


 image description

 


 sng_tw_kolor

gwiazda_duzaRegulamin Akcji Charytatywnej „Pokolenia dla Bazyliki”

 1. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku z siedzibą w Gdańsku, przy ulicy Podkramarskiej 5 – dalej Parafia, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Bazyliki Mariackiej organizują zbiórkę pieniężną – dalej Akcja, celem sfinansowania prac renowacyjnych i remontowych Bazyliki Mariackiej w Gdańsku – dalej Bazylika.
 1. Parafia przyzna Darczyńcom pamiątkową gwiazdkę-cegiełkę – dalej Gwiazda, która zostanie zawieszona na sklepieniu Bazyliki. Gwiazda będzie wykonana z miedzianej blachy pokrytej 24 karatowym złotem. Każda Gwiazda opatrzona będzie od strony wewnętrznej:
 • imieniem i nazwiskiem samego Darczyńcy lub osoby przez niego wskazanej, której Darczyńca Gwiazdę pragnie ofiarować – dalej Beneficjent;
 • datą jej zawieszenia;
 • numerem identyfikacyjnym.
 1. Miejsce zawieszenia Gwiazdy na sklepieniu Bazyliki zależy od wysokości wpłaconej darowizny:
 • Gwiazdka mała – darowizna nie mniejsza niż 1000 PLN
 • Gwiazdka średnia – darowizna nie mniejsza niż 3000 PLN
 • Gwiazdka duża – darowizna nie mniejsza niż 10 000 PLN
 1. Darowizn można dokonywać wyłącznie przelewem na dedykowany Akcji rachunek bankowy Parafii 74 1160 2202 0000 0000 5171 0754
 1. Darczyńca powinien na przelewie wskazać cel: Gwiazdka, imię i nazwisko Beneficjenta oraz swój adres elektroniczny i adres pocztowy Beneficjenta oraz intencje. Intencja powinna być nie długa, możliwa do wygrawerowania na wybranej gwieździe. Treść intencji może być zmieniona przez Parafię.
  Brak danych Beneficjenta oznacza, że darowizna jest anonimowa. Przekazanie danych Beneficjenta przez Darczyńcę jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia, że wyraża on zgodę na ich przetwarzanie (jeśli Beneficjentem jest sam Darczyńcą) lub, że uzyskał on zgodę Beneficjenta na ich przetwarzanie (jeśli Gwiazdka została komuś ofiarowana).
 1. Przetwarzanie danych osobowych dokonywane będzie wyłącznie przez Parafię i wyłącznie w zakresie określonym w Regulaminie. Darczyńca przekazując dane osobowe Beneficjenta bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne roszczenia dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Parafię zgodnie z Regulaminem.
 1. Darczyńca, który wskazał swój adres elektroniczny otrzyma niezwłocznie po otrzymaniu przez Parafię darowizny potwierdzenie jej dokonania. Natomiast na adres pocztowy Beneficjenta Parafia wyśle pamiątkowy „Certyfikat Imienny”, który przesłany zostanie po dokonaniu wpisu Beneficjenta do specjalnej księgi pamiątkowej Bazyliki i zamieszczony na dedykowanej Akcji stronie internetowej Parafii. Certyfikat wskazywał będzie miejsce Gwiazdy Beneficjenta na sklepieniu Bazyliki.
 1. Zawieszenie Gwiazd odbywać się będzie cyklicznie. Informacja o tym zdarzeniu będzie przekazana Beneficjentowi i Darczyńcy pocztą elektroniczną, oraz zamieszczona na stronie internetowej Parafii na co najmniej 7 dni przed zawieszeniem.
 1. Regulamin może ulec zmianie. Parafia informować będzie o zmianie Regulaminu z dwutygodniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej Parafii.
 1. Regulamin został sporządzony w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej, przy czym wiążąca prawnie jest wersja polska. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem zastosowanie ma prawo polskie.

Wypełnij uważnie:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Adres pocztowy

W przypadku kiedy prowadzisz działalność gospodarczą prosimy o podanie nazwy firmy i numeru NIP.
Nazwa Firmy

NIP

Proszę wybrać gwiazdę:

Intencja:

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku (80-834), przy ulicy Podkramarskiej 5, jako administrator danych informuje, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych wyłącznie w celu realizacji Zbiórki, ewentualnie także w zakresie na jaki wyrazicie Państwo zgodę.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne i mają Państwo prawo wglądu do swoich danych i możliwość żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania oraz czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia.
Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2014 r. poz. 1182).

Płatność zadeklarowanej kwoty (lub większej) należy wpłacić na konto:

74 1160 2202 0000 0000 5171 0754

W wypadku wyrażenia poniższych zgód, Państwa dane wykorzystywane będą również dla promocji i zapraszania do wzięcia udziału w kolejnych akcjach charytatywnych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

Prosimy o zaznaczenie wybranego pola. Zaznaczenie pola oznacza udzielenie zgody.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne, lecz niezbędne do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Wyrażenie zgody może być wycofane w każdym czasie.

Potwierdzam, że zapoznał/am/em się z regulaminem zbiórki i akceptuję jego warunki.

Zgadzam na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności w celach prowadzenia badań opinii publicznej, promocji, akcji charytatywnych, przez Towarzystwo Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

Zgadzam się na przesyłanie danych drogą elektroniczną.

Kliknij na wybrany sektor aby zobaczyć gwiazdy:

mapa

H2 H1 G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 G8 G9 H6 H5 P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P9 H4 H3 L1 L2 L3 L4 L5 L6 LL6 L7 L8 L9 M1 M3 M2 M4 R1 R4 R3 R6 R2 R5 RR6

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD