XXXIII Niedziela zwykła 19.11.2023

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w kościele Światowy Dzień Ubogich pod hałasem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Bardzo dziękuję siostrze Symeonie z Kamerunu za dzisiejsze świadectwo dotyczące pracy wykonywanej przez siostry ze zgromadzenia sióstr Duszy Chrystusowej w Afryce. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę są one przeznaczone na rzecz ubogich w Kamerunie. Bóg zapłać.
 1. W liturgii kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
 • we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP
 • w środę  wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej
 • w piątek wspomnienie męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 1. W przyszłą niedzielę przypada 45 rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Zator-Przytockiego – proboszcza naszej parafii w latach 1962-1978, kapłana Niezłomnego, który swoją miłość i wierność do Kościoła i Polski okupił strasznym prześladowaniem i wieloletnim więzieniem. Józefa Zator-Przytocki pochowany jest w naszej Bazylice w Krypcie Kapłanów Gdańskich.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
 1. Od pierwszej niedzieli adwentu tj. od 3 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Misje święte. Duchowym przewodnikiem będzie kapucyn ojciec Marek Metelica.
  Nauki odbywać się będą na niedzielnych Mszach świętych oraz w dni powszednie na roratach o godz. 6.45 , na Mszy o godz. 18.00 oraz  o godz.15.00 w połączeniu z Koronką do Bożego miłosierdzia. Zapraszam do udziału w Misjach.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Janusz Juszczyk l. 64. Dobry Jezu …
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i Bożego tygodnia.
 1. Za przyczyną Matki Bożej pomódlmy się aby czas misji parafialnych był dla wszystkich czasem duchowego odrodzenia.  Pod Twoją obronę

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ