XXVII Niedziela zwykła 3.10.2021

 1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – jest to dzień imienin papieża Franciszka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

we wtorek  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej

 1. W przyszłą niedzielę 10 października będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie zbierane będą w całej Polsce ofiary do puszek na stypendia w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 4. „Morze Modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość” – to inicjatywa osób świeckich działających w ramach Kościoła Domowego w naszej archidiecezji. Inicjatorzy zachęcają nas do tego abyśmy począwszy od 7 października- dnia poświęconego Matce Bożej Różańcowej aż do 8 grudnia uroczystości  – Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny codziennie odmawiali jedną  dziesiątkę różańca  modląc się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i wsi oraz dla całej naszej Ojczyzny.
 5. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka na Mszy św. o godz. 7.30 modlić się będziemy ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich istniejącego przy naszej bazylice. Dwie kolejne osoby rozpoczną postulat – pierwszy krok na drodze życia zakonnego.
 6. Polecamy w promocyjnej cenie wspaniały album o Bazylice Mariackiej – Korona Gdańska. Można go nabyć przy wejściu na wieżę.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz kwartalnik biblijny Galilea.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Gabor l. 83 z ul. Ogarnej, śp. Józefa Szymańda  l. 93 z ul Kaletniczej oraz śp. Zuzanny Audiejus l. 81 z ul. Długiej.  Dobry Jezu …
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ