XXVI Niedziela zwykła 26.09.2021

 1. Witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę  Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przypada światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek wystosował specjalne orędzie, w którym pragnie nas wszystkich uwrażliwić byśmy nie byli obojętni wobec osób potrzebujących naszej pomocy.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00, w przededniu  82 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego  modlić się będziemy  w intencji twórców Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945 oraz w intencji kombatantów.
 4. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek  wspomnienie św. Wacława męczennika

we wtorek  święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

w czwartek   wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła

w piątek  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – doktora kościoła

w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca – czcimy we te dni Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.
 2. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik . W miesiącu tym zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w październiku w powiązaniu z nabożeństwem różańcowym. Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
 4. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.30 w salce przy Kaplicy Królewskiej. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych którzy chcieliby się przyłączyć do tej wspólnoty.
 5. Szczególnym duchowym darem jest ofiarowanie Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji za bliskie nam osoby, można to uczynić w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Trwa kampania społeczna prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej – Pokolenia dla Bazyliki. Każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę , która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagamy w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Szczegóły na  stronie internetowej Bazyliki. 
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nowy kwartalnik biblijny Galilea.
 8. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ