XXV Niedziela zwykła 19.09.2021

 1. Witam wszystkich parafian i gości przybywających do Bazyliki Mariackiej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego w naszej bazylice odbędą się diecezjalne uroczystości dziękczynienia za beatyfikacje kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Z okazji beatyfikacji przygotowana została przez naszą parafię specjalna wystawa upamiętniająca wielkie spotkanie Prymasa Tysiąclecia z gdańszczanami, które odbyło się w 29 maja 1966 roku w ramach obchodów Milenijnych. Tamto spotkanie na w którym uczestniczyły dziesiątki tysięcy gdańszczan zostało również upamiętnione spiżową tablicą znajdującą się przy wejściu do sali multimedialnej. Tablica ta zostanie dzisiaj uroczyście odsłonięta i poświęcona.

 1. Dzisiaj obchodzony jest dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. Na ten dzień papież Franciszek wydał Orędzie  „Chodź i zobacz J1,16. Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są”.
 2. W liturgii Kościoła:

we wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

w czwartek – wspomnienie św. o. Pio.

 1. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o kontakt z ks. Adamem celem ustalenia harmonogramu przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii św.
 2. Kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Adamem.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45 . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 2. W przyszłą niedzielę w Katedrze Oliwskiej na Mszy o godz. 11.30 nastąpi uroczyste nałożenie paliusza Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bogdany Berbeć l. 87 z ul. Gnilnej. Dobry Jezu …
 5. Szkoła podstawowa nr 50 zaprasza mieszkańców Śródmieścia na Festyn Sąsiedzki w piątek 24 września w godz. 15-18.00 . Festyn odbędzie się przed budynkiem szkoły.
 6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ