XXIV Niedziela zwykła 12.09.2021

 1. Witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiaj kościół w Polsce przeżywa uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej.

Msza beatyfikacyjna odbędzie się o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W uroczystości beatyfikacyjnej  wezmą udział reprezentanci naszej archidiecezji. Zachęcamy do oglądania transmisji telewizyjnych.  

 1. W przyszłą niedzielę 19 września Metropolita Gdański zaprasza wszystkich wiernych na Eucharystię dziękczynną za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i matki Czackiej do  naszej bazyliki na godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła

we wtorek –  święto podwyższenia Krzyża Świętego

w środę  – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

w czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana

w piątek, Dzień Golgoty Wschodu – 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę; światowy dzień Sybiraka.

w sobotę – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski

 1. W poniedziałek 13 września – zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. W programie czuwania o godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść na to czuwania świece.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o kontakt z ks. Adamem celem ustalenia harmonogramu przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii św.
 4. Kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Adamem.
 5. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki przygotowało dodruk przepięknego albumu o naszej bazylice – KORONA GDAŃSKA ze zdjęciami Dariusza Kuli i opisami w języku polskim i angielskim Janusza Trupindy. Normalna cena albumy wynosi 100 zł. Dzięki udzielonemu wsparciu przez sponsora można ten album nabyć za połowę ceny tj. 50 zł. – jest to cegiełka na renowację naszej bazyliki. Albumy do nabycia przy wyjściu z bazyliki.
 6. Na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy 2410 zł. Bóg zapłać
 7. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali przy kaplicy królewskiej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkanie poprowadzi ojciec Zdzisław Duma.
 8. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ