XVIII Niedziela Zwykła – 6.8.2023 r. Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej bazylice o. Marcina ze zgromadzenia ojców Oblatów, który głosi kazania a także rozprowadza kalendarze misyjne na 2024 rok. Kalendarze te, które stanowią cegiełki na wsparcie misji świętych można nabyć przy wyjściu z Bazyliki.
 1. W dzisiejszym kończą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Papież Franciszek roześle młodych chrześcijan aby nieśli radość
  ewangelii we wszystkich zakątkach świata.
 1. W liturgii Kościoła:
  • we wtorek – wspomnienie św. Dominika
  • w środę – święto Teresy Benedykty od  Krzyża – patronki Europy.
  • w czwartek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  • w piątek – wspomnienie św. Klary
  • w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika
  • W sobotę wieczorną Mszą św.  rozpoczniemy przygotowania do uroczystości odpustu Wniebowzięcia NMP. Naszym duchowym przygotowaniom przewodniczyć będzie karmelita o. Bohdan Megier. Zachęcam do udziału.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomowcy w środę o godz. 18.30.
 1. W przyszłą sobotę zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach „Jarmarcznego gadania”. Tym razem spotkanie poprowadzi pani Kinga Grom- terapeutka, coach chrześcijański. Temat – Jak czuć się dobrze ze samym sobą? Sobota godz. 18.00 sala multimedialna, wejście od ul. Św. Ducha. Dawna kotłownia.
 1. W dniu dzisiejszym od godz. 13.00 do 19.30 na skwerze Heweliusza w ramach Jarmarku św. Dominika organizujemy wraz z Caritas Święto Wolontariatu pod hasłem Świat wolontariatu. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, które znajduje się obok Wielkiego młyna. W programie koncerty, przedstawienie teatralne, zabawy, pląsy i inne atrakcje dla całych rodzin.
 1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ