XII Niedziela Zwykła 25.06.2023

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład życia bł. Doroty z Mątów i modlić się będziemy za jej wstawiennictwem  o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota średniowieczna mistyczka i rekluza od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. To w naszej bazylice doznała cudu przemiany serca. Modlitwie naszej przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Abp Tadeusz Wojda.    Na zakończenie Mszy św. w uroczystej  procesji z wizerunkiem bł. Doroty przejdziemy ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 1. W liturgii Kościoła:
  • we wtorek wspomnienie MB Nieustającej Pomocy
  • w środę wspomnienie św. Ireneusza  biskupa i męczennika
  • w czwartek  uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i jego posługę.
  • W tym tygodniu przyda pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.
 1. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice odprawiane są
  • w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  00 .
  • W dni powszednie o godz. 8.00 i 19.00.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę w Kaplicy Królewskiej o godz. 16.00.
 1. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.30 w sali na plebanii.
 1. Staraniem naszej parafii wydana została książka o błogosławionej Dorocie – Święta parafianka kościoła Mariackiego. Przy wyjściu z bazyliki można tę książkę wziąć i kto może niech złoży datek na ubogich. Bóg zapłać.
 1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W miniony tygodniu odbyła się pogrzeb : śp. Joanny Paul l. 85 z Owsianej, śp. Zygmunta Lisowskiego l. 101 z ul. Św. Ducha i śp. Józefa Cichowlas l. 100 z ul. Długiej. Dobry Jezu
 1. Wszystkim życzymy zdrowia, miłej niedzieli  i błogosławionego czasu wakacji.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ