XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

 1. Witam wszystkich odwiedzających Bazylię Mariacką.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się marsz dla życia i rodziny. Na zakończenie marszu na Ołowiance odbędzie się festiwal życia – koncerty, zabawy i różnego rodzaju atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy do udziału.
 1. W liturgii Kościoła:
  • w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w sobotę  uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 1. W przyszłą niedzielę 25 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład  życia  bł. Doroty z Mątów i modlić się będziemy za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. Po Mszy odbędzie się również  procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 1. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.45 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę  o godz. 18.45. Intencje: prośny i podziękowania można składać na kartkach do skarbony obok figury Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy
  odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni.
  Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Magdaleny Ostrach l. 48 z ul Szerokiej. Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ