XI Niedziela Zwykła 16.06.2024

 1. Witam wszystkich odwiedzających Bazylię Mariacką.
 1. Dzisiaj od godz. 10.00 do 15.00 w Kaplicy Królewskiej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia i rodziny. O godz. 15.00 w Kaplicy Królewskiej koronką do Bożego Miłosierdzia ks. arcybiskup rozpocznie się XII Marsz dla życia i rodziny. Marsz ten przejdzie ulicami Gdańska na Plac Zebrań Ludowych gdzie odbędzie się festiwal życia  – koncerty, zabawy i różnego rodzaju atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy do udziału.
 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
 • w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 1. W przyszłą niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład  życia  bł. Doroty z Mątów i modlić się będziemy za jej wstawiennictwem o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. Po Mszy odbędzie się również  procesja z wizerunkiem bł. Doroty, która przejdzie ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 1. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.45 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę  o godz. 17.30. Intencje: prośny i podziękowania można składać na kartkach do skarbony obok figury Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 1. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy
  odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni.
  Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium
 1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ