X Niedziela Zwykła 9.06.2024

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii Kościoła:
 • we wtorek wspomnienie Św. Barnaby apostoła
 • w środę wspomnienie błogosławionych męczenników: ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Władysława Miegonia, ks. Franciszka Rogaczewskiego oraz s. Alicji Kotowskiej – męczenników II Wojny Światowej.
 • w czwartek   wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika
 1. W środę przepada 37 rocznica spotkania Jana Pawła II z chorymi i służbą zdrowia w naszej Bazylice. Obok zegara astronomicznego znajduje się popiersie Papieża przypominające to wydarzenie.
 1. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na tradycyjne czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
 1. W przyszłą niedzielę 16 czerwca w ramach odbywającego się w Gdańsku 44 Zjazdu Miast Hanzy w naszej Bazylice o godz. 11.30 odbędzie się wspólna modlitwa przedstawicieli różnych wyznań i religii w intencji o pokój na świecie a o godz. 12.00 Metropolita Gdański abp Tadeusz Wojda Przewodniczący KEP odprawi uroczystą Mszę św.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Po 27 latach Gdańsk ponownie będzie gospodarzem międzynarodowego zjazdu miast Nowej Hanzy. W dniach 13–16 czerwca odwiedzą nas przedstawiciele blisko 100 miast z 13 krajów Europy, zamieniając Gdańsk w wielokulturowy tygiel, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością. Nowa Hanza, założona w 1980 roku w Zwolle, inspirowana średniowieczną Ligą Hanzeatycką, zrzesza europejskie miasta o hanzeatyckich tradycjach. Jej celem jest rozwój turystyki i handlu w miastach członkowskich. Najważniejszym organem Związku jest Zjazd Miast Hanzeatyckich, w którym biorą udział delegaci z każdego miasta członkowskiego.
 1. W przeszłą niedzielę o godz. 15.00 w Kaplicy Królewskiej koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się marsz dla życia i rodziny. Zapraszamy do udziału.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Bazylice .
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Dobosz l. 92 z ul. Ogarnej i śp. Anny Radzio l. 93 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
 1. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ