1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejszą uroczystością zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła

w środę wspomnienie błogosławionych męczenników ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisłwa Komorowskiego, Ks. Władysława Miegonia, ks. Franciszka Rogaczewskiego, bł. Siostry Alicji Kotowskiej i Towarzyszy.  

w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek wspomnienie bł. Michała kozala biskupa i męczennika

w przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie będzie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.
  2. Już dzisiaj pragnę poinformować, że w Uroczystość Bożego Ciała procesja rozpocznie się Mszą św. w naszej Bazylice o godz. 10.00 a następnie przejdzie ulicami starego miasta do Bazyliki św. Brygidy
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są one codziennie w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie z Igorem Wojciechowskim na temat: „Doktryna Organizacji Świadkowie Jehowy” w poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.30 do sali parafialnej przy ul. Plebania.
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Janiny Makarskiej l. 87 z ul. Chlebnickiej, śp. Jolanty Wagusewicz l. 43 z ul Angielska Grobla, Heleny Kobiela l. 92 z ul. Piwnej. Dobry Jezu …
  7. Życzę wszystkim miłej niedzieli i Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Proboszcz Bazyliki Mariackiej