Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec

„Odmawiajcie różaniec” – prośba Matki Bożej w Fatimie

 

Słowa Matki Bożej, która wyraziła życzenie, aby ludzie codziennie odmawiali różaniec, nie pozostaną w nas bezowocne, lecz zróbmy wszystko, aby znaleźć tych kilka chwil w ciągu dnia, aby indywidualnie bądź wspólnie – w gronie członków Żywego Różańca, modlić się tą piękną modlitwą, odsłaniającą poszczególne fragmenty z życia Pana Jezusa i Jego Matki Maryi.
Żywy Różaniec jest wspólnotą religijną, składającą się z „róż” po 20 osób, z których każda osoba codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, wymieniając co miesiąc tajemnice różańcowe. W naszej parafii Wspólnota Żywego Różańca istnieje od początku czasów powojennych. Aktualnie opiekunem duchowym tej Wspólnoty jest ks. Piotr Libiszewski.
Obecnie w Żywym Różańcu są 2 róże: MB Częstochowskiej i Pięknej Madonny Gdańskiej oraz dwie zelatorki: Gertruda Selke i Danuta Znamierowska.
Niektórzy członkowie wspólnoty to ludzie chorzy, nie wychodzący z domu, w związku z czym modlitwa ich nabiera szczególnej wartości. Wymiana tajemnic następuje więc z konieczności u nich w mieszkaniu dzięki posłudze zelatorów bądź współczłonków wspólnoty.

Członkowie Żywego Różańca spotykają się w ostatnią niedzielę miesiąca na wspólnej modlitwie i katechezie w Kaplicy Królewskiej i salce parafialnej o godz. 16:00.

Ostatnie informacje o Żywym Różańcu:

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

45 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975 Twitter Pic SanktFat
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: