Niedziela Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023 roku.

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
  3. W sobotę 14 stycznia przypada czwarta rocznica śmierci śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, którego prochy spoczywają w naszej Bazylice. Zapraszamy na Mszę św. za śp. Pawła Adamowicza  w sobotę na godz. 18.00. Na zakończenie  Mszy św. odbędzie się modlitwa  przy grobie śp. pana Prezydenta.   
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  5. Zachęcamy do zamawiania intencji. Można to uczynić w zakrystii.
  6. W zakrystii i biurze parafialnym prowadzimy zapisy osób i rodzin, które pragną przyjąć księdza z kolędą. Wizyta duszpasterska odbędzie się u tych rodzin w umówionym wspólnie terminie.
  7. Dzisiaj o godz. 15.30 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowo- świąteczne dla członków żywego różańca, Akcji katolickiej, szafarzy i innych grup duszpasterskich. Serdecznie zapraszamy.
  8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Zygmunta Zelewskiego l. 67 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu ….
  10. Wszystkim życzymy zdrowia oraz błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ