Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
  3. W piątek 14 stycznia przypada trzecia rocznica śmierci śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, którego prochy spoczywają w naszej Bazylice. Zapraszamy  na Mszę św. za śp. Pawła Adamowicza  w piątek na godz. 18.00. Na zakończenie  Mszy św. odbędzie się modlitwa wielowyznaniowa przy grobie śp. pana Prezydenta.   
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  5. Zachęcamy do zamawiania intencji. Można to uczynić w zakrystii.
  6. W związku z trwającą pandemią bardzo prosimy o zachowanie zasad wydawanych przez służby epidemiologiczne. Prosimy zakrywanie twarzy i nosa maską.
  7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. Niestety w nowej cenie 8 zł.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Janiny Kołątaj l. 91 z ul. Chlebnickiej, śp. Stelli Zenowicz l. 93 oraz śp. Tadeusza Wysk l. 67 z ul. Św. Ducha.   Dobry Jezu ….
  9. Wszystkim życzymy zdrowia oraz błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ