IV Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022

  1. Witamy  wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

W dniu dzisiejszym obchodzony jest po raz 69 Światowy Dzień Trędowatych. Na tę straszną chorobę cierpią ludzie w najuboższych rejonach świata. Potrzebują oni naszej pomocy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla trędowatych.

Bóg zapłać.

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko

w środę  –  święto Ofiarowania Pańskiego nazywane  też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św. dokonamy obrzędu poświecenia świec , które jako gromnice,  towarzyszyć nam mają w czasie modlitwy gdy odczuwamy grożące niebezpieczeństwo a zwłaszcza w godzinie śmierci.

w sobotę  – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy powierzyć wspólnotowej modlitwie w czasie nowenny proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. Dzisiejsza niedziela w Polsce jest świętem pomagania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane są środki na pomoc okulistyczną dla dzieci. Wesprzyjmy w miarę możliwości to wielkie dzieło pomocy.
  4. Zachęcamy dorosłych do uczestnictwa w wykładach na temat Pisma Świętego, które odbywają się każdego tygodnia w Szkole Biblijnej w Gdyni i w Gdańsku. W zajęciach można uczestniczyć stacjonarnie lub zdalnie. Szczegółowe informacje dotyczące programu szkoły oraz zapisów można znaleźć na stronie szkolabiblijna.gda.pl
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Eryki Chalickiej l. 87 z ul. Ogarnej oraz śp. Barbary Chmielewskiej l. 89 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu ….
  8. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ