III Niedziela Zwykła 23.01.2022

23 stycznia 2022 r. 

  1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019 roku w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima tłumacza Pisma św. celem zwrócenia naszej uwagi na szczególną rolę jaka Pismo Święte winno odgrywać w naszym życiu.

Trwa również Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła

we wtorek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

w środę – wspomnienie  św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu doktora Kościoła

  1. We wtorek 25 stycznia przypada 675 rocznica urodzin bł. Doroty z Mątów – naszej parafianki – patronki czasów zarazy.  W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za przyczyną bł. Doroty o ustanie pandemii i zdrowie dla zakażonych.
  2. W środę po raz XXII przypada Dzień Islamu w kościele katolickim.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Anieli Rutkowskiej l. 89 z ul. Garbry oraz śp. Pawła Łukaszewicza l. 94 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
  6. Przyzywając wstawiennictwa Pięknej Madonny Gdańskiej naszej patronki prośmy o ustanie pandemii, o zdrowie dla wszystkich chorych i silę dla niosących im pomoc : Pod Twoją obronę uciekamy się …

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ