IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy ostatnie chwile adwentu aby dobrze przygotować się na święta.
  2. W liturgii kościoła

w piątek – wigilia Bożego Narodzenia – jest to dzień imienin ks. Adama, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe. 

w sobotę – uroczystość Narodzenia Pańskiego

w przyszłą niedzielę – święto św. Rodziny z Nazaretu

  1. W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem. Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii. W wigilię poranne Msze św. odprawione będą o godz. 6.30 i 7.30. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. Przewodniczyć pasterce będzie ks. biskup Zbigniew Zieliński

W pierwszy dzień świąt Msze  św. o godz. 9.00, 10.00, 12.00, 18.00.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

  1. W związku z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda odbędzie się tylko u tych rodzin, które na nią zaproszą. Chęć przyjęcia kolędy proszę zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.  
  2. Bardzo dziękuję dobrodziejom, dzięki którym udało się przygotować 200 obfitych paczek żywnościowych dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Paczki te trafią do potrzebujących w najbliższych dniach. Gdyby ktoś wiedział o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o kontakt w zakrystii.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  4. Polecamy nowy numer Gościa 
  5. Wszystkim życzymy zdrowych i duchowo owocnych świąt. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ