III Niedziela Adwentu 17.12.2023

  1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana jest niedzielą radości (GAUDENTE) gdyż Pan jest blisko. Czas adwentu dobiega końca,  przygotujmy się duchowo na  Boże Narodzenie. Skorzystajmy z sakramentu pokuty. Spowiedź w Bazylice codziennie podczas rorat oraz 15 minut przed każdą Mszą św. i podczas wszystkich  Mszy św. w niedzielę.
  1. W liturgii kościoła
  • w  przyszłą niedzielę – wigilia Bożego Narodzenia
    W tym dniu  Msze św. odprawione będą o godz. 7.30, 9.00, 10.00 i 12.00. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  • W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem. Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii.
  1. W zakrystii i biurze parafialnym prowadzimy zapisy osób i rodzin, które pragną przyjąć księdza z kolędą. Wizyta duszpasterska odbędzie się u tych rodzin w umówionym wspólnie terminie.
  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  1. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc Kościołowi na wschodzie. Akcja Katolicka zebrała 1900 zł. Środki te zostały już przekazane.
  1. Polecamy nowy numer Gościa

 

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ