II Niedziela Adwentu 5.12.2021

 1. Witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 8.30 śpiewamy w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy.
 4. Roraty codziennie w Bazylice o 6.30 . Zapraszamy
 5. W liturgii kościoła:

      w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja

      we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła

      w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w środę zapraszamy na godz. 12.00 na wspólną modlitwę do bazyliki w czasie „Godziny łaski”. Co to jest „Godzina Łaski”?

Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem , aby ta Godzina była rozpowszechniona”. Serdecznie zapraszamy.

 1. W zakrystii oraz przy wejściu na wieżę można nabyć opłatek oraz świece Caritas rozprowadzane  w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu,  jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole.
 2. W związku z trwającą epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Danuty Melerskiej l. 86 z ul. Mariackiej.  Dobry Jezu ….
 5. Wszystkim życzymy zdrowia i Bożego tygodnia.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ