1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To okres w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do pełnienia uczynków pokutnych. Są trzy uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pragnę wszystkich zaprosić do tego aby tegoroczna jałmużna przeznaczona była na pomoc tak jak w ubiegłym roku dla konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo. Parafia nasza poprzez Caritas Polska w ramach programu Rodzina Rodzinie pomaga tym rodzinom. Przyłączmy się do tej pomocy. Datki na ten cel można składać do skarbony z napisem Jałmużna a także do skarbonek które są rozdawane przy wyjściu z Bazyliki. Te skarbonki proszę przynieść w Wielka Sobotę.  
  3. Zapraszam w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 do Bazyliki.
  4. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 8.00, o godz. 17.00 w Bazylice.
  5. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Wesprzyjmy Ojca św. swoja modlitwą.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, kolejny numer kwartalnika Galilea oraz nasz Parafialny Biuletyn
  7. Świecki Zakon Św. Franciszka zaprasza  na  spotkanie dziś o godz. 16:00  do salki przy Kaplicy Królewskiej.
  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne w poniedziałek na godz. 18:00  do salki w domu parafialnym.  Tematem spotkanie będzie: „Modlitwa prywatna katolika w Tradycji Kościoła”.
  9. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z Bazyliki rozdawane są ulotki informujące o działalności Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która jako organizacja pożytku publicznego zwraca się również do nas z prośbą o przekazanie 1 % swojego podatku.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:  śp. Marianny Nowak,  94, z ul. Kotwiczników.

 Dobry Jezu ….

  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ  BAZYLIKI  MARIACKIEJ