Zmartwychwstanie Pańskie 31.03.2024

 1. Witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia.
  Niech Zmartwychwstały Pan umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy umieli również w dzisiejszym świecie żyć Jego Ewangelią i dawać o Zmartwychwstałym Jezusie świadectwo innym. Błogosławionych Świąt.
 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękuję rodzinie Beaty i Andrzeja Matyjaszczyk za piękne przygotowanie Grobu Pańskiego. Szczególne podziękowania kieruję do pań zakrystianek: pani Lidii i Iwony oraz pana Jarosława za przygotowanie bazyliki na święta, panom organistom, pracownikom ochrony oraz całej liturgicznej służbie ołtarza.
 1. Trwamy w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przez najbliższe dni będziemy codziennie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie wieczornej Mszy św. w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 1. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. w bazylice jak w każdą niedzielę.
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30 a po niej adoracja i wspólny różaniec.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W to święto o godz. 15.00 odprawione zostanie  specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  Już dziś serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Buschke l. 97 z ul. Ogarnej.
  Dobry Jezu…
 1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ