XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami .  Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
 3. W liturgii kościoła:
  • w piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza –jest to  dzień imienin Metropolity Gdańskiego Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. W środę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, przeprowadzi ją metropolita Gdański ks. Abp Tadeusz Wojda. W tym dniu odbędą się spotkania z przedstawicielami poszczególnych grup duszpasterskich oraz radą parafialną. Ks. arcybiskup będzie również razem z nami modlił się na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. Zapraszam wszystkich do udziału. Wizytacji biskupiej towarzyszy również wizytacja prowadzona przez przedstawicieli agent kurialnych. Poprzednia wizytacja kanoniczna odbyła się w naszej parafii w 22.03. 2015 r.
 5. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. W zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
 7. W poniedziałek  przypada 7 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi obecnie koadiutorowi diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi.
 8. W dzień papieski wolontariusze z Akcji Katolickiej, którym bardzo dziękuję zebrali do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży 3315 zł. Bóg zapłać
 9. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku prosił o przekazanie informacji, że w okresie Wszystkich Świętych zostaną  uruchomione dodatkowe autobusy i tramwaje dowożące na gdańskie cmentarze. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Szulc l.93 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu
 12. Życzymy wszystkim zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ