XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 1. Witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających  Bazylikę  Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przypada światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek wystosował specjalne orędzie,  w którym pragnie nas wszystkich uwrażliwić byśmy nie byli obojętni wobec osób potrzebujących naszej pomocy.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00, w przededniu  83 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego  modlić się będziemy  w intencji twórców Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945 oraz w intencji kombatantów.
 4. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek  wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana
  • we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • w środę wspomnienie św. Wacława męczennika
  • w czwartek  święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek   wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła
  • w sobotę  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – doktora kościoła
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik . W miesiącu tym zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. 
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w październiku w powiązaniu z nabożeństwem różańcowym.  Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
 8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.30 w Sali Multimedialnej. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych którzy chcieliby się przyłączyć do tej wspólnoty.
 9. Szczególnym duchowym darem  jest ofiarowanie Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji za bliskie nam osoby, można to uczynić w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. Dzisiaj o godz. 11.00 odbędzie się w naszej bazylice koncert Duo del Gesu.  Wystąpią Arnaud Kaminski – skrzypce i Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka . Zapraszamy.
 11.  Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nowy kwartalnik biblijny Galilea.
 12. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ