XXIII Niedziela zwykła 5.09.2021

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w środę – święto Narodzenia NMP

  1. W przyszłą niedzielę 12 września kościół w Polsce przeżywać będzie uroczystą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i  Matki Elżbiety Róży Czackiej. W uroczystości beatyfikacyjnej (12 września) wezmą udział reprezentanci naszej archidiecezji, natomiast tydzień później (19 września) zapraszamy wszystkich  na Eucharystię dziękczynną za beatyfikację , która sprawowana będzie przez Metropolitę Gdańskiego w  naszej bazylice o godz. 18.00. 
  2. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  3. Z początkiem roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy również spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Adama i w zakrystii.
  4. Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki do zostania ministrantami i ministrantkami w naszej parafii. Więcej informacji u ks. Adama.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki przygotowało dodruk przepięknego albumu o naszej bazylice- KORONA GDAŃSKA ze zdjęciami Dariusza Kuli i opisami w języku polskim i angielskim Janusza Trupindy. Normalna cena albumy wynosi 100 zł. Dzięki udzielonemu wsparciu przez sponsora można ten album nabyć za połowę ceny tj. 50 zł. – jest to cegiełka na renowację naszej bazyliki. Albumy do nabycia przy wyjściu z bazyliki.
  6. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Adamowicza l. 93 z ul. Mniszki.

Dobry Jezu …

  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ