XX Niedziela Zwykła 14.08.2022

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem przygotowania do uroczystości odpustu Wniebowzięcia NMP jaki przeżywać będziemy jutro w naszej bazylice. Serdecznie witam o. Filemona Janka franciszkanina, który pomaga nam w głębszym przeżywaniu patronalnego święta.
 3. W poniedziałek  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień odpustu w naszej  Bazylice. Msze św. z kazaniem odpustowym odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Uroczystą  sumę  odpustową o godz. 12.00 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański. W dzień odpustu każdy, kto pobożnie nawiedzi naszą świątynie, jest w stanie łaski uświęcającej oraz odmówi przypisane modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Mario w intencjach Ojca Świętego,  może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub osobę zmarłą.  Uroczystość Wniebowzięcia Maryi nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej – na wszystkich Mszach św. święcimy przynoszone kwiaty i zioła.
 4. W poniedziałek o godz. 20.30 w naszej Bazylice odbędzie się  specjalny koncert odpustowy, podczas którego usłyszymy Polski Chór Kameralny – pod dyrekcją  Jana Łukaszewskiego oraz na organach zagra prof. Bogusław Grabowski a na saksofonie Maciej Sikała.  Zapraszamy.
 5. W liturgii Kościoła:
  • w środę  wspomnienie św. Jacka
  • w sobotę wspomnienie św. Bernarda opata i Doktora Kościoła
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.
 7. Polecam nowy numer  Gościa Niedzielnego.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alicji Dziekan l. 66 z ul Długiej.
  • Dobry Jezu …
 9. Wszystkim życzymy zdrowia o opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.                                                                                                                                        

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ