XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej bazylice misjonarza ze zgromadzenia ojców Oblatów, który głosi kazania a także rozprowadza kalendarze misyjne na 2023 rok. Kalendarze te, które stanowią cegiełki na wsparcie misji świętych można nabyć przy wyjściu z Bazyliki.
 3. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika
  • we wtorek – święto Teresy Benedykty od  Krzyża – patronki Europy.
  • w środę  – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary
  • w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika
  • w sobotę  – dzień fatimski. Wieczornym nabożeństwem fatimskim rozpoczniemy przygotowania do uroczystości odpustu Wniebowzięcia NMP. Naszym duchowym przygotowaniom przewodniczyć będzie ojciec franciszkanin Filemon Janka doktor filozofii. Czuwanie fatimskie rozpoczniemy o godz. 18.30 modlitwą różańcową, następnie  Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. 
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomowcy w środę o godz. 18.30.
 5. W przyszłą sobotę zapraszamy na ostatnie już spotkanie z filozofią w ramach Jarmarcznego gadania. Tym razem filozofia Joshuy Seachrisa – życie jest opowieścią. Sobota godz. 19.45 sala multimedialna, wejście od ul. Św. Ducha. Dawna kotłownia. 
 6. W dniu dzisiejszym od godz. 13.00 do 19.30 na skwerze Heweliusza w ramach Jarmarku św. Dominika organizujemy wraz z Caritas Święto Wolontariatu pod hasłem Dzień dobrego samarytanina. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, które znajduje się obok Wielkiego młyna. W programie koncerty, przedstawienie teatralne, zabawy, pląsy i inne atrakcje dla całych rodzin.
 7. Polecam nowy numer  Gościa Niedzielnego.
 8. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                                                                                       

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ